Иван Лухов грабна титла при MASTERS на Световното в Барселона!
Шрифт Larger Font Smaller Font
Вторник, 28 Август 2018 09:29

Нов успех за карловските щанги! След по-малко от месец след като младите Галя Шатова и Иван Димов се върнаха с титли и медали от Европейското за младежи в Милано,  техният треньор Иван Лухов завоюва титла в MASTERS категория! Иван Лухов се  класира на второ място на Световното

първенство по вдигане на тежести - категория MASTERS (ветерани), което се проведе в Барселона /Испания/ от 18 до 26 август. Иван Лухов стана вицешампион в категория до 94 кг. Българският отбор участва с 8 състезатели, сред които легендите в този спорт Асен Златев – олимпийски шампион и Ангел Генчев – световен и европейски първенец. Българските тежкоатлети спечелиха общо 3 златни и 2 сребърни медала, единия от тях за карловеца Иван Лухов.

Освен, че продължава да участва в престижни състезания, Иван е личен треньор на европейската шампионка по вдигане на тежести за девойки и голяма надежда за женските щанги Галя Шатова.

Пожелаваме нови успехи и спортни постижения на карловския тежкоатлет, като състезател и като треньор!