Юбилей на волейболен клуб "Левски-2005" събра спортисти, местната власт и бизнеса
Шрифт Larger Font Smaller Font
Неделя, 26 Октомври 2025 08:27

В Карлово честваха 20 години от основаването на волейболен клуб „Левски - 2005“. Събитието бе на 25 октомври в спортна зала „Пенка Стоянова“ в СУ „Васил Левски“.

На него присъстваха кметът на общината д-р Емил Кабаиванов, председателят на Общинския съвет Доньо Тодоров, заместник-кметовете Антон Минев, Данка Зидарова-Люртова и Николай Цветков, генералните спонсори на отбора проф. д-р инж. Станчо Петков и д-р инж. Петко Петков, ръководството на средното училище, спомоществователи, ветерани, много граждани – любители на красивия спорт.


Представен бе мъжкият отбор на ВК „Левски“, който бе сформиран след 17-годишно прекъсване. Той започва участие в сезон 2025/2026 в А национална волейболна група, а на 1 ноември /събота/ от 16:00 ч. е първият официален мач, в който посреща ВК „Сливен“. Капитан на карловския тим е Андреа Иванов.

 

Приветствия и пожелания за успехи отправиха д-р Кабаиванов и треньорът Красимир Петров – президент и основател на клуба.


Поздрав към клуба-юбиляр и гостите отправиха карловската рок група „Dust и ученичките Анна Станкова и Наталия Христова – за народната песен „Легнала Света Неделя“.


Контролна среща изиграха ВК „Левски – 2005“ и ВК „Родопа“ Смолян.

 

 
Гласувайте за този сайт
eXTReMe Tracker