Предстои граждански протест в защита на карловската болница
Шрифт Larger Font Smaller Font
Петък, 01 Май 2026 17:38

Изправени сме пред поредното затваряне на отделение в карловската болница. Това обявиха във ФБ Антония Добрева, Стефан Златинов и Деница Георгиева. Ето целия призив:

 

И преди отново да чуем познатото обвинение, че „лекарите са виновни“, нека поставим въпросите там, където трябва да бъдат – към хората, които управляват.
Призоваваме управителя на МБАЛ „Д-р Киро Попов“ и кмета на община Карлово да излязат пред гражданите и ясно да обяснят:
Как се стигна дотук?
Какви решения бяха взети (или не бяха)?
И кой носи отговорност за състоянието на общинската болница?
Това не е просто административен проблем.
Това е въпрос на достъп до здравеопазване. На сигурност. На живот.
Затова организираме граждански протест в подкрепа на медицинските работници и в защита на болницата в Карлово.

 
Гласувайте за този сайт
eXTReMe Tracker