Нов колективен трудов договор във ВМЗ. Изпращат го на министър Александър Пулев
Шрифт Larger Font Smaller Font
Събота, 30 Май 2026 15:59

След проведени преговори между двете синдикални организации на КНСБ и СС "Подкрепа“ във ВМЗ – Сопот и ръководството на дружеството, бе постигнато окончателно споразумение по новия Колективен трудов договор.

Споразумението вече е одобрено от министъра на икономиката, инвестициите и индустрията Александър Пулев, след като му бе изпратен за съгласуване.


Официалното подписване на Колективния трудов договор ще се състои на 1 юни, понеделник.

Новият КТД гарантира справедливи трудови възнаграждения за работниците и служителите, както и запазване на социалните придобивки в предприятието. В договора е предвидена и възможност при добри финансови резултати на дружеството да бъдат изплащани допълнителни парични надбавки за Великден и Коледа.

С подписването на новия договор се очаква да бъде осигурена по-голяма стабилност и сигурност за работещите във ВМЗ – Сопот.


 
Гласувайте за този сайт
eXTReMe Tracker