ТД "В. Левски" финансира и организира Купа Васил Левски по ориентиране по случай 180 години от рождението на Апостола
Шрифт Larger Font Smaller Font
Петък, 13 Октомври 2017 15:07

Членът на Управителния съвет на ТД "В. Левски" и председател на Общинския съвет Теодор Шойлеков и секретаря на дружеството Ангел Рунташки наградиха призьорите

Днес 13.10.2017 г. в м. Райковец, северно от квартал Сушица бе проведено състезание по ориентиране посветено

на 180 години от рождението на В. Левски и организирано от ТД "В. Левски", гр. Карлово. В състезанието взеха участие 142 състезатели от различни клубове по ориентиране в страната.
В отборната надпревара победители и носители на Купа Васил Левски са състезателите към ТД "В. Левски" - Карлово, на второ място се класираха спортистите на "Вариант 5" - Търговище, а трети останаха Клуб "Чумерна" - Твърдица.
На призьорите бяха осигурени купи и медали, които връчи Председателят на Българската федерация по ориентиране проф. Атанас Георгиев, преподавател в Югозападен университет - Благоевград.
Индивидуалните победители бяха наградени от Г-н Теодор Шойлеков - член на Управителния съвет на ТД "В. Левски",  Васил Чардаклиев - ветеран по ориентиране към туристическото дружество в Карлово и Ангел Рунташки - секретар на дружеството.
Най-малкият участник в състезанието бе 10-годишната Анна-Мария Враджева от гр. Карлово, а най-възрастния - Матей Йорданов, на 72 години Клуб "Сърнена гора" - Стара Загора.
Фирма "Мебели Нова" осигури за участниците минерална вода и лакомства.