Нови медали печелят малките карловски джудисти
Шрифт Larger Font Smaller Font
Понеделник, 24 Юни 2019 13:44

През уикенда за четвърта поредна година над 600 състезатели от 10 държави, 58 клуба от България, Израел, Грузия, Македония, Гърция, Сърбия, Турция, Молдова, Русия, Румъния премериха  сили в четвъртия международен турнир по джудо организиран от СК „Топалов“,  Българска федерация Джудо и Община Панагюрище. Състезанието  се проведе на 22 и 23 юни 2019 година в зала „Арена Асарел”.

Клуба по бойни спортове „Левски ” Карлово участва с  8 състезателя от  8 до 18 годишни, през първия ден Кристияна Стоименова в кат. до 38 кг. загуби единствено на финала в категорията си и спечели сребърен медал, а предната седмица в Пазарджик се добра до брозовото отличие. На втория ден от турнира в Панагюрище при по-големите Пламен Делевски  в кат. до  81 кг.  започна с победа , но втората среща загуби от състезателя на  „Арена-Спорт” след , което  в битките за третото място не прояви  и капка колебание, като на малкия финал се наложи на състезателя от Гърция с изключително хвърляте оценено с Ипон. Всички останали състезатели от клуба дадоха всичко по силите си като някой от тях се класираха на почетното 5то място.