Чудесно представяне на младите карловски джудисти
Шрифт Larger Font Smaller Font
Понеделник, 05 Октомври 2020 13:30

На 03 октомври 2020 г в пловдивската зала “Олимпиада” се проведе традиционния турнир по джудо организиран от „Арена спорт” Пловдив и „Аякс” Куклен. В надпреварата взеха участие над 300 състезателя от цялата страна в три възрасти.

Джудистите от клуба по бойни спортове „Левски” Карлово взеха участие с седем състезателя и в трите възрасти. При най-малките 8-9 годишни Денислав Дунеловски дебютира в състезанията и малко не му достигна до победа в категория до 24кг. Многократната медалистка Кристияна Стоименова спечели сребърен медал в кат. до 32 кг. отстъпи единствено на финала в оспорвана битка. При 10-12 годишните Петя Иванова в кат. до 38 кг. завоюва сребърен медал. В същата категория, но при момчетата Иван Драганов се пребори с желание, но загуби своите срещи а на капитана на отбора Христо Чолаков му се падна най-тежкия жребий като изигра 5 срещи три от които спечели в оспорвана битка след продължение на редовното време със златна оценка за съжаление с последващи две загуби се класира на 5 място. При най-тежките кат. +60кг. Ненчо Атанасов с една победа в първото си състезание загуби битката за трето място и се класира 5ти. Последния ни участник при 13-14 годишните Васил Каменов кат. до 38кг. също дебютант в състезанията в малкия финал за 3то място за 15 секунди приключи срещата с ‘ипон’  като се изкачи на стълбичката за бронзовия медал.